
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Length | 3.5 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 145 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 11.5 Ω |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 2 mm |
| Depth | 2.8 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Contact Plating | Tin |
| Self Resonant Frequency | 7 MHz |
| Q Factor | 27 |
| Current Rating | 65 mA |
| DC Resistance (DCR) | 11.5 Ω |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 months ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 100 µH |
| Core Material | Ferrite |
| inductance tolerance | 10 % |
| Max DC Current | 65 mA |
| Series Resistance | 11.5 Ω |
| DC Current | 65 mA |
| Schedule B | 8504500000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Type | Wirewound |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
